טיפול במים – זמן ריפוי במים

אני אוהבת מים חמים, אוהבת מסתורין, אוהבת את הרגע הזה הפלאי בו התודעה נפתחת ומתרחבת , מתחברת אל הלב ואל כל התאים בבהירות צלולה, והם עפים יחד. חגיגה של צבעים, חושים ושל נוכחות זורמת שאין דבר מלבדה.            המון דובר על נפלאות הטיפול במים, היתרונות הברורים הם ברורים כל כך : מים חמים, מערכת העצבים נכנסת לרגיעה אוטומטית,שרירים ופרקים מקבלים הארכה, הרפיה, שקט רחמי, חוויה של תמיכה והכלה, חיבור לעצמי ושחרור של מכאובי הגוף והנפש-  אבל מה יש שם במסתורין הכחול? באיזה אופן הזמן במים מביא לריפוי מודע? לשחרור דפוסים? כיצד הוא תומך את הגוף הרגשי והרוחני שלנו ?

אני פותחת את השדה שלי לקשת הרחבה של חוויות מרפאות במים, חוויות אלו יבקשו תמיד להוביל בין אם דרך כאב ובין אם בתחושות נעימות אל מהות הטבע שלנו – ­​אהבה, אחדות וחופש.

לפני כמה שבועות, ביקרה אצלי אישה צעירה בבריכה לטיפול יחיד, זכיתי לקבל ממנה מייל שמשתף בחוויה שעברה, דרך התיאור המפורט שלה יכולתי ללמוד הרבה על סוג הלימוד שהיה זמין עבורה, ברשותה מצרפת כאן חלקים מהטקסט-

"…הרגשתי שה"דבר" הזה היה בשבילי מראה שקופה לחלוטין. מראה שבא לי לראות דרכה וללמוד ממנה על עצמי. החלק הראשון בדיעבד התברר לי כמעין "חלק בטוח" שבו אני צפה מעל פני המים והדבר הזה כלשעצמו היה משחרר, מרגיע, מכיל, מרפה..וממכר, יכלתי להמשיך ככה לנצח.. אבל כשהגיע החלק השני שבו הכנסת אותי פנימה למים גרם לי להבין ,מהמקום הכי פנימי, איך בעצם אני בשליטה כלשהי ולוקח לי זמן לשחרר ולצלול, איך לגוף לא קל להתמודד עם החוסר ודאות הזו, ואיך מהנקודה שלי עכשיו בחיים אני לא מוותרת ובכל זאת מנסה, ואיך ברגע מסוים אחד, שרק אני יכולה להבין אותו, הגוף והנשמה מתחברים ואז אני מרגישה שאני יכולה,שאני מצליחה, סוג של אינסופיות. ברגע המסוים שהבנתי והרגשתי את תמיכתך וההכוונה לכך שגם בתוך המים, ללא נשימה פיזית דרך האף או הפה, הגוף שלי עדיין מספיק גדול להכיל אותי ואיך מתוך זה אני יכולה לשחרר ופשוט להיות נוכחת, הרגשתי שהכל מתחבר ואני מבינה. ולכן החלק הזה, יחד עם הקושי היה בשבילי חזק ואמיתי. ורציתי עוד. באמת. דוקא בחלק הזה,בתוך המים, כאשר המשכתי לעצום את העיניים, ראיתי שקוף וראיתי אינסוף וראיתי יכולות ואת עצמי. רצו לי שאלות ורצונות ובעיקר דף נקי,סוג של נטרול פחדים.

הרגשתי שבתוך המים אני גדולה יותר ממה שאני, ושאני יכולה לעשות כל מה שבא לי ולקפוץ למים בכל כך הרבה שאלות, פחדים ותהיות שיש לי.

אז תודה רבה רבה לך, עשית לי טוב בלב, ועמוק בתוכו. בצורה הכי כנה ופשוטה שיכולה להיות."

"מַיִם עֲמֻקִּים עֵצָה בְלֶב אִישׁ וְאִישׁ תְּבוּנָה יִדְלֶנָּה" (משלי כ, ה')