מכתב לתלמידים, מה זה FLUID PRESENCE

מה זה FLUID PRESENCE

פלואיד פרזנס היא צורת עבודה במים שנולדה אצל שנטם לאחר 20 שנות טיפול ולימוד קורסים במים. את שנטם פגשתי לפני 10 שנים בהוואי, למדתי איתה קורסי ווטרדאנס ומשהו באופן שבו היא הציגה את העבודה במים נגע בי ברמות העמוקות ביותר, בין ידיה חוויתי חוויות מרפאות ביותר והאופן בו היא חיברה לי את מה שקורה לי במים אל הריפוי הזמין שם עבורי הסעיר את נשמתי . הדרך בה היא ידעה לשקף לי את מה שקרה עבורי בטיפול לתובנה גופנית ורגשית הובילה אותי למתנות ריפוי יקרות מפז. במהלך השנים ליוויתי את שנטם כאסיסטנטית בלמעלה מ 30 קורסים. למדתי איתה עוד ועוד קורסי ווטרדאנס במסגרת מסלול ההכשרה שלי כמורה , במסגרת הטיפולים שלי איתה ובשיחות שלנו לאחריהם, הדברים שהיא חלקה איתי היו דברים שלא נלמדו בתוך תוכנית לימודי קורסי ווטדראנס, נהגתי לומר לה "אבל שנטם- מה שאת עושה איתי בטיפול לא למדתי באף קורס, הייתי רוצה ללמוד את זה", נהגתי לשאול אותה "מה בדיוק את מרגישה בזמן הטיפול, איך ידעת לעשות דווקא את זה עכשיו, איך ידעת לכוון אותי דווקא לזה?" ועוד ועוד שאלות שהיו לי כתלמידה המנסה להבין את "המסתורין" המרפא של המים, כאילו היא בתוך הגופנפש שלי וקוראת אותי מפנים. הרבה שיחות ושאלות נולדו שם, בקורס פרזנס אוף באינג הרגשתי שאני מתחילה לגעת בהבנת הרבדים העמוקים יותר של הטיפול, ההיפרדות מהקונספט של הטיפול כאוסף התנועות שלמדתי, היפרדות ממקום של doing אל מול חוויה של being , אומנות של הקשבה ופתיחות למה שרוצה לזרום מתוך הגוף. אפשר לומר שדרך חדשה למפגש במים נטמעה בי, דרך שנתנה לי את הכלים ללוות אדם בתוך תהליך טיפולי מעמיק במים.

ביקשתי משנטם, למדי אותי את הדרך הזו, קראי לה בשם ולמדי אותי. 20 שנות ניסיון הטיפול שלה במים, תובנות יקרות שנאספו במהלך דרכה חוברו להן יחדיו. ישבנו יחד ופירקנו את הכל לגורמים. השאלה הראשונה שלנו היתה מהם הדברים שצריכים להיות בתוך ארגז הכלים של מטפל במים, אילו עקרונות, איזו טכניקה, שאלות עמוקות על בסיס ניסיון רב שנים ובזכות אלפי אנשים שעברו חוויות מרפאות עמוקות במים. כך נולד FLUID PRESENCE
מתוך הכרה והודיה לוואטסו ווטראדנס, "ההורים" של שיטות הטיפול המודרניות במים, נולד פלואיד פרזנס, המילים פלואיד פרזנס נבחרו כמייצגות הטבע העמוק והאינסופי שלנו הנגיש לנו בתוך המים, פרזנס על שום הנוכחות החיה והנצחית שאנו, פלואיד על שום מה שאנו חווים שטבעו הוא זורם ומשתנה, אותו מעיין הנובע מאותה דממה מלאה ואין סופית, טבענו העמוק ביותר הוא פלואיד פרזנס.

בתוכנית פלואיד פרזנס 5 קורסים למסלול הכשרה כמטפל, היא כוללת תוכנית ליווי אישית לכל תלמיד מול המורה, מסלול חניכה שהוא מסלול התפתחות כמטפל ואדם.
השנה תגיע שנטם לישראל ללמד קורסים ראשונים לצורת העבודה המתקדמת הזו. חלקכם תאמצו את דרך העבודה הזו כמסלול למידה להסמכה, לחלקכם תהיה זו חשיפה לעולם נוסף שיעשיר את ארגז הכלים שלכם במים באופנים חדשים ועמוקים. פלואיד פרזנס שמה דגש על טכניקה מדויקת כבסיס לעבודה ועליה מצטרפים עקרונות לעבודה רגשית, אנרגטית ורוחנית המשלימות כולן יחד את המפגש ההוליסטי, הרב חושי והתודעתי שמתרחש בתוך מסע במים.