טיפולי מים בהריון

לאורך השנים בהן אני מטפלת תמיד היתה שמורה לי פינה מיוחדת לטיפול במים בנשים בהריון. כמה הנאה מפיקה אישה בהריון מטיפול כזה וכמה עונג עבורי לזכות להיות במקום המציע כל כך הרבה תמיכה ונחת לאישה הרה! במיוחד אהבה גדולה לי לטיפול בנשים בשלבים המתקדמים מאוד של ההריון ולקראת הלידה. סוף ההריון הוא לטעמי הזמן שבו יש רווח מקסימלי מהטיפול, מדוע? ובכן, מספר סיבות: האחת היא המשקל, השחרור שהמים מציעים מכובד וממשקל היא משמעותית ביותר בחודשים המתקדמים שכן אז הגוף כבר באמת עייף וכבד ומשווע להקלה, בנוסף, במים הגוף זוכה לנוע ולהתמתח בחופשיות ובנועם שכמו נשכחו כבר. בשבילי כמטפלת, האפשרות להיות עדה אל העונג של אישה שעד לפני כמה דקות היתה לוויתן וכעת נמתחת מחויכת כמו בת הים הקטנה הוא עילאי. את העובר המשייט ברחם מרגישים בזמן טיפול מים באופן חדש ומיוחד, כיוון שהאם לעתיד בעצמה מוחזקת ונתמכת בתוך מים חמימים כאילו היתה היא העובר, נוצר זמן קסם בו האם חווה בגופה את מה שהעובר שלה מרגיש וערוץ תקשורת נוסף ומרגש בין האם לעובר נפתח. תובנה שכיחה שאני שומעת בסוף הטיפול היא זו שהאמא מבינה כמה נעימה השהייה בתוך הרחם שלה, איזו ידיעה מופלאה!

אני מלמדת את הנשים שבידיי לנשום ולשחרר, לבטוח בגופן אל מול הלא נודע ולהרפות שריר שריר, כמו מרכינות ראש אל מול חסד הבריאה.

לפני קרוב לשנה הפכתי אמא למיכאל המתוק.

תמיד הרגשתי אהבה מיוחדת לטיפול במים ולהריוניות במיוחד, חוויה זו הלכה והתעצמה בזמן ההריון שלי כשביליתי כל כך הרבה שעות במים. אמנם הטריימסטר הראשון עבר עלי בבחילות והקאות קשות והייתי בעיקר מחוברת למיטתי (ולדלי הסמוך לה) , אך לשמחתי הרבה המשך ההריון היה זוהר ופנטסטי כאשר השהייה במים ממלאת אותי באושר וחיוניות, ללא ספק היתה לי העבודה המושלמת לאישה ההרה. טיפלתי במים עד שבוע 41 כשלמעשה כל כניסה למים היתה עבורי "מנוחה" מתחושת הכבדות ואי הנוחות הגופנית. הרבה חוויות מרגשות קרו במים בזמן הזה, הרגשתי שהתינוק שלי הוא כמו מטפל נוסף ואנו צמד מטפלים, לעיתים חשתי שהוא קורא לי להביא אליו, אל בטני,  מטופלים מסוימים וברור לי שזו אינה יד המקרה שבתקופה הזו הגיעו אלי אנשים רבים שהיו זקוקים לריפוי העובר שבתוכם ואכן זכרונות וחוויות מימי הרחם צפו ועלו לאנשים שבידי.

רגע מרגש ביותר עבורי היה לבוא לבריכת הטיפולים בפעם הראשונה כשמיכאל בידי, הרגשתי שהנה אנו חוזרים למקום בו נכחנו יחד בהרבה רגעי קסם וכעת הוא אינו שוחה במימי אלא הבריכה כולה עוטפת אותנו, הנה תמונה מהרגע הזה :

אמא פזיה ומיכאל חוזרים למים

באתר שלי יש המון מידע אינפורמטיבי וגם סרטון על הטיפול במים לאישה בהריון, מוזמנים להכנס.